“Sular yükselince, balıklar karıncaları yer... Sular çekilince de karıncalar balıkları yer... Kimse bugünkü üstünlüğüne ve gücüne güvenmesin.. Çünkü kimin kimi yiyeceğine "suyun akışı" karar verir... Afrika atasozu

Cuma, Mart 07, 2008

Genç Sivillerin Dili :)

Ne darbe ne statüko demiyoruz

…şehitler veren bir kuruma haksız ve seviyesiz saldırılar
…anlamsız saldırılarla hedef yapılmak istenmekte
…terörle mücadele azmine, hainlerden daha fazla zarar vermekte
Yine Genelkurmay sitesi, yine gece yarısı, yine kötü bir metin, yine sivil siyasete verilmiş bir muhtıra.
Tek bir farkla;Açıklamadan sonra televizyonlara canlı bağlanan CHP’li yöneticiler çocuklar kadar şen değildi. Erdoğan Teziç “Oh dünya varmış” deyip huzur içinde yatağına gidemedi.İş adamları, gazeteciler ve aydınlardan “Ne darbe, ne şeriat” naraları duyulmadı.
Çünkü bu sefer muhtıranın muhatabı ne dincilerdi ne de bölücüler. En laik en ulusalcılaraydı.
Operasyon da operasyon diyen, savaş tamtamlarını ahenkle çalan partilere bu kadarı yetmemişti.
Başörtüsü konusunda bir din alimi gibi fetva veren Baykal, operasyon sırasında da elinde çubuğu harita üzerinde savaş taktikleri veren bir emekli paşayı andırıyordu. Genelkurmay’ın, Diyanet İşlerine benzemediğini, olan biteni de seyretmeyeceğini kestiremedi.
“Her Türk asker doğar” sloganının hayat felsefesi haline getirenler, internetten gelen bu gece yarısı metni üzerine asker olduklarını, general olmadıklarını tecrübe etmiş oldu.
Muhtırayı yiyenlerin sabah sabah yaptıkları şaşkın açıklamaları duyunca, “Siz yeni düştünüz galiba” demekten kendimizi alamadık.
Sayın taze mağdurlar,Size 28 Nisan’ın ilk saatlerinde ekran ekran dolaşan CHP’li yöneticilerin sözleriyle hitap ediyoruz:
“Evet, tabii bu bir muhtıradır”
Ancak onlar gibi şen değiliz. Yarattığınız militarist dalganın sizi bile önüne katıp götürebileceğini yüzünüze vurmak istemiyoruz.
“Demokrasi bir gün gelir hepinize lazım olur” dememiş miydik de diyerek üste çıkmıyoruz.
Kanlı bayraklarınızla, en büyük bayrak yarışlarınızla, militarist beyanlarınızla, linçlerinizle, vatana ihanet temalı yazılarınızla ektiklerinizi biçtiniz, oh olsun demeyi aklımıza dahi getirmemeye çalışıyoruz.
Biz her zaman sivil siyasetin yanındayız.
Ne darbe ne statüko, ne darbe ne milliyetçilik, ne darbe ne Kemalizm demiyoruz.
Hala ne darbe ne darbe

Etiketler:

0 Comments:

Yorum Gönder

<< Home

Seninle gurur duyuyorum

kalbim seninle

Edith Piaf - La Vie En Rose
by bigproblem11