“Sular yükselince, balıklar karıncaları yer... Sular çekilince de karıncalar balıkları yer... Kimse bugünkü üstünlüğüne ve gücüne güvenmesin.. Çünkü kimin kimi yiyeceğine "suyun akışı" karar verir... Afrika atasozu

Cumartesi, Şubat 23, 2008

Kendime Konuşmalar 30
Bütün sevişmelerim yarım kaldı gençliğimde; her bir düşte yakıldı kadınlığım tepeden tırnağa… Hangisi benden başka? Ama ses yok kadından, başı hep önde. Öyle ya; kadın haz duyar mı hiç teninden dokunduğu her noktada? Orospu mu ki, çığlıklar atsın solukta?.. Kim koydu seni bu kefeye? Bak! Her birimiz tüketilmişiz daha ana karnında. Akıl başa gelince niye hala başın önünde?..

Ben yırtıyorum o gerçeği!

Bak, param parça ettim, tuzla buz oldu annemin sözleri. Benden öncesi yok muydu? Ah, vardı tabii, sanki bir moda kıvamında. Hep öykündü birileri uzun saçlı kadına, kimi de düdük taktı sözlerine ve sürükledi sokaklarda.

İki yüzümüz var dostum, biri bayramlık diğeri gecenin karanlığında; işte orada, bak orada konuşuruz seninle korka korka, ne sen beni görürsün, ne ben seni. Gün çıkınca açığa, bayramlık yüzün tanımaz beni ve taşlarsın gece konuştuğun ama yüzünü görmediğin dostu kendinden kaçarcasına.

Yazık değil mi sana?..


Birsen Şahin

Etiketler:

0 Comments:

Yorum Gönder

<< Home

Seninle gurur duyuyorum

kalbim seninle

Edith Piaf - La Vie En Rose
by bigproblem11