“Sular yükselince, balıklar karıncaları yer... Sular çekilince de karıncalar balıkları yer... Kimse bugünkü üstünlüğüne ve gücüne güvenmesin.. Çünkü kimin kimi yiyeceğine "suyun akışı" karar verir... Afrika atasozu

Cumartesi, Ocak 30, 2010

Gençsivillere Ceza!

Cezalandırıldık!

Cezalandırıldık!

Darbeci Baro Pankartı'na Ceza! Genç Siviller'e 139 TL bağışta bulunan herkese ekteki ceza metninin isminize özel hazırlanmış, Genç Siviller logolu, Darbeci Baro Pankartı arkaplanlı fotoblokunu yolluyoruz!

Beyoğlu Cumhuriyet Başsavcılığı, Taksim'de İstanbul Barosu'nun yürüyüşünde, otelden sarkıttığımız "Darbeci Baro Taksim'e Hoşgeldin!" pankartından ötürü bizi Umumi ve Özel Yerlere İzinsiz Afiş Asmak kabahatinden 139 TL cezaya mahkum etti.

Bu eylemin öncesinde bize destek veren, sonrasında da Türkiye'nin pek çok yerinden ve yurtdışından arayıp bizi tebrik eden, ailecek bayılıyoruz, helal olsun size diyen herkese sesleniyoruz:

Cezamıza Ortak Olun!


Pankartın asıldığı otel odasının kapısına çullanıp, travma geçiren, güvenlik görevlilerine saldıran, İstanbul Barosu'nun adalet (!) dağıtıcılarını hep beraber izledik.

Bu izleme keyfinin bedeli belli oldu, 139 TL!Genç Siviller'e 139 TL bağışta bulunan herkese ekteki ceza metninin isminize özel hazırlanmış, Genç Siviller logolu, Darbeci Baro Pankartı arkaplanlı fotoblokunu yolluyoruz!

Bu evladiyelik çok özel hatırayı saklayarak, torunlarınıza gösterebilir, bu çocuklara ben destek oluyordum, diye anlatabilirsiniz.

Bu şık fotobloku, ofisinizin-evinizin baş köşesine asabilir, ona baka baka, Türkiye'ye bir gün hukuğun geleceğine olan inancınızı her daim pekiştirebilirsiniz. Hatta bu fotobloğu, kendiniz için yaptırabileceğiniz gibi, dostlarınıza da hediye edebilir, onları da mutluluğunuza ortak edebilirsiniz.139 TL ile yaşanabilecek en güzel hazzı yaşayın, Genç Siviller'e destek olun!
Ofisimizdeki "Değirmenin Suyu" panosundaki yerinizi alın!


Alıcı Adı: Siyasal Ufuk Derneği
IBAN: TR78 0006 2000 0680 0006 2989 33


Garanti Bankası - Galatasaray Şubesi
Şube Kodu: 068 Hesap No: 629 8933Etiketler:

0 Comments:

Yorum Gönder

<< Home

Seninle gurur duyuyorum

kalbim seninle

Edith Piaf - La Vie En Rose
by bigproblem11