“Sular yükselince, balıklar karıncaları yer... Sular çekilince de karıncalar balıkları yer... Kimse bugünkü üstünlüğüne ve gücüne güvenmesin.. Çünkü kimin kimi yiyeceğine "suyun akışı" karar verir... Afrika atasozu

Cuma, Aralık 18, 2009

Başbuğ Paşa, Biz Aptal Mıyız?


Mehmet Altan'dan 'Yıpratma' iddialarına cevap
by prapareus


Başbuğ paşa çıkıp çıkıp yargının ne yapması gerektiği, aydınların nasıl düşünmesi gerektiği konusunda beyanat veriyor; daha olmadı, kendisini kesmediyse, bazı vatandaşları neredeyse terörist ilan ediyor!

Paşa, paşa, bu yetkiyi kimden aldın? Bana nasıl terörist muamelesi yaparsın? Ben terörist değilim! Ağzından çıkanı kulağın duysun.

Ben sana o apoletleri beni sınırlarımda savunacak askere komuta edesin diye taktım; ben sana belindeki silahı beni düşmana karşı savunasın diye verdim; ben seni her türlü modern teçhizatla bu ülkenin sınırlarını koruyasın diye donattım; ben sana ülkemin sınırlarını korumak adına evlat doğurdum! Görevini bil paşa! Bana ahkam kesme, ben koyun değilim.

Evet, peygamber ocağımıza toz kondurmayız, sınırlarımızı korusun diye evlat veririz, her türlü maddi yardıma hazırız, hiç birinden imtina etmeyiz; bizim asker ocağıyla bir derdimiz yok paşa! Bizim derdimiz, ikide bir bizi aptal yerine, koyun sürüsü yerine koymanda. Artık bizden daha çok bildiğini düşünme, ikide bir bizi senden soğutacak beyanatlarda bulunma.

Biz, her ne pahasına olursa olsun, kürt kardeşlerimizle barış içerisinde yaşamak istiyoruz; biz birbirimize karıştık, ayrılık ne seni bırakır orada, ne beni bırakır burada. Öz yeğenlerim kürt kızı. Nasıl çıkılır bu işin içinden; anlat bakalım paşa!

Paşa, yapma! Sus artık, konuşma! Bırak yakamızı, kendi siyasetimizi kendimiz belirleyelim. Sen kendi işini yap. Benim işime karışma. Benim işim, ne kadar demokrasi olacağına dair konuşmak, ona göre oy vermek.

Haydi paşa, dön işinin başına!

Sus artık, yeter, gerçekten...

Etiketler:

0 Comments:

Yorum Gönder

<< Home

Seninle gurur duyuyorum

kalbim seninle

Edith Piaf - La Vie En Rose
by bigproblem11