“Sular yükselince, balıklar karıncaları yer... Sular çekilince de karıncalar balıkları yer... Kimse bugünkü üstünlüğüne ve gücüne güvenmesin.. Çünkü kimin kimi yiyeceğine "suyun akışı" karar verir... Afrika atasozu

Cuma, Aralık 07, 2007

Hesap


Bütün yanlışlarım bir güreşe tutuştu doğrularımla. Kefenin gözü dikti gözünü doğrularıma. Zaten o kadar azdılar ki… Yanlışlarım desen sürüsüne bereket, bir de birbirlerini yemedeler kendi aralarında. Hepsi bir bok çukuru içinde.

Hepsi görece, hepsi yalan. Hatta doğrularım bile. Aşk yaşanmalı der yüreğimin doğruluk kefesi. İnandınız mı? Haydi buyur yaşa!.. Yaşanır mı sanki aşk, yarının hesabı yapılırsa, güzelim pembe pancurlu yuvada? Hatta birkaç tane de küçük, mini minnacık “ben”ler ve “sen”ler arasında? Ya bunların bedelleri? Ödenirken büyüme çağları, saçlarım yolunur diken diken gözlerimde.

İşte böyle gümbürtüye gitti bütün doğrularım. Hepsi koca bir aldatmaca.

Şimdi benim hesabımı kim verecek ey zaman? Bütün yanlışlarım üç kuruşluk doğrularımı da götürdüyse ve şu üç günlük götü boklu dünyada iki büklüm olmuşsa ve yaralanmışsa hayallerim, söyle kim ne verecek bana artık “an” dan başka?.. Hele bir de geçtiyse zaman!


Birsen Şahin

7 Aralık 2007

Etiketler:

0 Comments:

Yorum Gönder

<< Home

Seninle gurur duyuyorum

kalbim seninle

Edith Piaf - La Vie En Rose
by bigproblem11